Kotka 2013

Labrador Specialty Show /
Erikoisnäyttely 16.6.2013, Kotka


Tuomarit / Judges:

Mrs Janis Grannemann, USA, Janrod (urokset / dogs)
Mr Jean-Louis Blais, Canada, Chablais (nartut / bitches)

Kuvat / Photos: Erkki Ala-Kauppila
(Osa kuvista muiden ottamia)
 

- - - -

 

BOB: FI & S CH & FIN FT CH Strongline's Piggywiggy  (left) & BOS: Mallorn's Ring My Bell (right)

BOS-puppy: Waterline´s Meant To Be (left) & BOB-puppy: Palabras Baltic Princess (right)

BOB-veteran: FIN & S CH & FI FT CH Strongline's Piggywiggy (left) &
BOS-veteran: C.I.B FI&EE&RU&LT&BY CH Follies Imperial Eagle (right)

BIS-breeder: Kennel Loresho
 

Tulokset / Results

 
DOGS, BEST DOGS -CLASSBITCHES, BEST BITCH -CLASS

1. BIS II
Mallorn’s Ring My Bell
(Chablais Your Place Or Mine - Mallorn’s Ring Any Bells)

2.
C.I.B FI&EE&RU&LT&BY CH Follies Imperial Eagle
(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

3. SERT / CC
Follies Montana
(Lubberline Martingale - Tweedledum Follies Berger)

4.
Tsarodej Marcello
(Saskian Akela - Tsarodej Marsella)

1. BIS
FI & S CH & FI FT CH Stronline's Piggywiggy
(Tawastway´s Fooling Around - Strongline´s Jolly Known)

2. SERT / CC
Tealway Park Avenue
(Devonshires London Edition - Tealway Imagination)

3. VARA-SERT / RES-CC
Mallorn´s Good Girl Gone Bad
(Mallorn’s Romeo- Mallorn’s Terracotta)

4.
Follies Maryland
(Lubberline Martingale - Tweedledum Follies Berger)

1. BIS II-PENTU, KP / BIS II-PUPPY, HP
Waterline´s Meant To Be
(Gateway´s Nothin´ But Trouble - Waterline´s Rosalie)

1. BIS I-PENTU, KP / BIS I-PUPPY, HP
Palabras Baltic Princess
(Waterline´s Stacciatella - Palabras Wannabe Black)

1. BIS II-VETERAN
C.I.B FI&EE&RU&LT&BY CH Follies Imperial Eagle

(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

1. BIS I-VETERAN
FI & S CH & FI FT CH Stronline's Piggywiggy
(Tawastway´s Fooling Around - Strongline´s Jolly Known)

 

Puppy 1: 5-7 months (6 entries) Puppy 1: 5-7 months (7 entries)

 

1. BIS II-PENTU, KP / BIS II-PUPPY, HP
Waterline´s Meant To Be
(Gateway´s Nothin´ But Trouble - Waterline´s Rosalie)

2. KP / HP
Waterline´s Match Made In Heaven
(Gateway´s Nothin´ But Trouble - Waterline´s Rosalie)

3.
Tawastway´s Kind Of Happy
(Mouldhill´s Kind Of Kiss - Tawastway´s Ragdoll)

4.
Odorosas Fidelio
(Lenches Wordsworth - Odorosas Amelie)

1. BIS I-PENTU, KP / BIS I-PUPPY, HP
Palabras Baltic Princess
(Waterline´s Stacciatella - Palabras Wannabe Black)

2.
-

3.
Lilymoon Candy Stripe
(Saskian No More - Mysis Utuinen Saari)

4.
Odorosas Florabella
(Lenches Wordsworth - Odorosas Amelie)

 

Waterline's Meant To Be
Palabras Baltic Princess
Puppy 2: 7-9 months (5 entries) Puppy 1: 7-9 months (11 entries)

 

1. KP / HP
Follies Rainier
(Arthus Sarracenia Majestic Chameleon - Follies Maryland)

2.
Soldalens Liberty Bell
(Mallorn´s Ring My Bell - Omenalaakson Annero)

3.
Follies Right As Rain
(Arthus Sarracenia Majestic Chameleon - Follies Maryland)

4.
Kivivuoren Robin
(Saskian No More - Mouldhill´s Hot Kiss)

1. KP / HP
Follies Say Cheese
(Annual´s Star Performer - Markwell Step Ahead)

2. KP / HP
Follies Rain Or Shine
(Arthus Sarracenia Majestic Chameleon - Follies Maryland)

3. KP / HP
Follies Rainbow Bird
(Arthus Sarracenia Majestic Chameleon - Follies Maryland)

4. KP / HP
Follies Raindrop Bird
(Arthus Sarracenia Majestic Chameleon - Follies Maryland)

 

Follies Rainier
Follies Say Cheese
Junior 9-18 months (15 entries) Junior 9-18 months (18 entries)

 

1. ERI, SA / EXC,  CCQ
Upwards Taste Of Fame
(Devonshires London Edition - Upwards Prima Donna)

2. ERI, SA/ EXC, CCQ
Lab´SPb Heartbreaker
(Robnie´s Net Asset - American Dream For Lab´SPb)

3. ERI / EXC
JW-12 Mouldhill's Mr Ripley
(Devonshires London edition - Mouldhill´s Dark Kiss)

4. ERI / EXC
Strongline´s Cubido
(Mouldhill´s Kind Of Kiss - Strongline´s Prime Time)

1. ERI1, SA / EXC, CCQ
Loresho Caramell Chip
(Gilbron Pride Olaf Baltic Rock - Loresho Easy To Love)

2. ERI2, SA/ EXC, CCQ
Brighter´s Mascarpone
(Lenches Wordsworth - Brighter´s Gossip Girl)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
Follies Quesada
(Follies Whiz Kid - Follies Game Point)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
Snackbar´s Do Not Bleach
(Shadowbrook´s Bet On It! E. Wetten Perla Di Mare)

 

Upwards Taste Of Fame
Loresho Caramell Chip
Intermediate: 15-24 months (5 entries) Intermediate: 15-24 months (12 entries)

 

1. ERI, SA/ EXC, CCQ
Mocnys Incognito
(Sennas Rugo Of The Work Fellows - Mysis Usvainen Meri)

2. ERI, SA/ EXC, CCQ
Loresho Woodland Brown
(Mallorn´s Ring My bell - Loresho Sugarblum Fair)

3. ERI, SA / EXC, CCQ
Rinsessan Taste Of Success
(Mouldhill´s Gleam Of Glory e. Valpisa´s Aramanda)

4.
-

1. ERI1, SA, PN2, SERT /
EXC,  CCQ, BEST BITCH-2, CC

Tealway Park Avenue
(Devonshires London Edition - Tealway Imagination)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
Saskian Pixy Wixy
(Miltra´s Captain Morgan - Saskian Aurora)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
Loresho Choco Wow
(Mallorn´s Ring My Bell - Loresho Fuday Brownie)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
Lab´SPb Santa Barbara
(Nipntuck Hyspire Unforgettable - Mallorn´s Esencia)

 

Mocny's Incognito
Tealway Park Avenue
Open: +15 months (16 entries) Open: +15 months (20 entries)

 

1. ERI, SA, PU1, BIS II / EXC, CCQ, BEST DOG-1, BIS II
Mallorn’s Ring My Bell

(Chablais Your Place Or Mine - Mallorn’s Ring Any Bells)

2. ERI, SA, PU3, SERT / EXC, CCQ, BEST DOG-3, CC
Follies Montana

(Lubberline Martingale - Tweedledum Folies Bergerer)

3. ERI, SA / EXC, CCQ
Waterline´s Stracciatella
(Naiken Way Out West - Mallorn´s Beyond Choco)

4. ERI, SA / EXC, CCQ
Countrylove´s Natural
(Nipntuck Happy Days - Countrylove´s Cat Ballou)

1. ERI1, SA, PN3, VARA-SERT /
EXC, CCQ, BEST BITCH-3, RES-CC
Mallorn’s Ring Any Bells

(Mallorn’s Romeo- Mallorn’s Terracotta)

2. ERI2, SA, PN4  / EXC, CCQ, BEST BITCH-4
Follies Maryland

(Lubberline Martingale -Tweedledum Folies Bergerer)

3. ERI3 / EXC
Ipohin Little Hope
(Annual´s Nice Device - Ipohin Valona)

4. ERI4 / EXC
Tawastway´s Best In Show
(Waterline´s Nash - Tawastway´s Cobacabana)

 

Mallorn's Ring My Bell
Mallorn's Good Girl Gone Bad
Follies Montana
Working (7 entries) Working (4 entries)

 

1. ERI1, SA / EXC,  CCQ
Countrylove´s Wizard Of Oz
(Heybern´s Rhumba Jumps - Countrylove´s Piece Of Cake)


2. ERI2 / EXC
Neva Wave Levi Adonis
(Hiview Banons´s Boothill - Beechcraft´s Neva Wave)

3. ERI3 / EXC
C.I.B FI MVA Valpisa´s Macario
(Balck bet´s Kreivi - Valpisa´s American Beauty)

4. EH / VG
FI CH Tiny Temptresses Angel Heart
(Lucky Me Angel Touch - Mallorn´s Carmen)

1. ERI1, SA / EXC,  CCQ
CH Rus Nicol´Poli Sarpa Riseva Di Poli
(Sretlaw Sea Biscuit - Nicol´Poli Dog´s Tail)

2. ERI2 / EXC
Tawastway´s Over The Moon
(Sidewild Northern Frost - Strongline’s Quantanamera)

3. EH3 / VG
Odorosas De La Rose
(Adventurer´s Taittinger - Odorosas Bella Rosa)


 

 

 

Countrylove´s Wizard Of Oz
Nicol´Poli Sarpa Riseva Di Poli
Champion (10 entries) Champion (8 entries)

 

1. ERI1, SA, PU4  / EXC,  CCQ, BEST DOG-4
Tsarodej Marcello
(Saskian Akela - Tsarodej Marsella)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
FI & EE CH Mouldhill’s Gleam Of Glory
(Lab Treasure’s Dario - Strongline’s Kiss Kiss)

3. ERI3, SA / EXC, CCQ
JCH Club& UKR CH & GRAND CH UKR & JCH RUS CH RUS Stenveyz Limpopo
(Weathertop Storm Cloud - Follies Moulin Rouge)

4. ERI4, SA / EXC, CCQ
FI CH & W-10 Odorosas Bon Voyage
(Follies Voyage - Odorosas Amelie)

1. ERI1, SA / EXC, CCQ
FI & BY CH LV & EE JCH & EEJW-11 Adventurer´s Nothin´ Bu´The Truth
(Adventurer´s Second To None - Hyspire Jessica At Adventurers)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
FIN CH Strongline´s Dubbaduurix
(Markwell Frozen Silence - Strongline´s Love Note)


3. ERI3, SA / EXC, CCQ
SE W-10, SEU (u) CH, NOU CH
Tjotte´s Fan Bloody Tastic
(Tjotte´s Lover under Cover - Tjotte´s For Heaven´s Sake)

4. ERI4 / EXC
FI & EE CH Tealway Imagination
(Thanks A Lot De La Legende De La Loutre - Tealway Dollies)

 

Tsarodej Marcello
Adventurer's Nothin´Bu´The True
Veteran: + 8 years old (3 entries) Veteran: +8 years old (6 entries)

 

1. ERI1, SA, PU2,  BIS II-VETERAANI /
EXC, CCQ, BEST DOG-2, BIS II-VETERAN
C.I.B FI&EE&RU&LT&BY CH Follies Imperial Eagle

(Tweedledum Crispy Duck - Follies Wood Lark)

2. ERI2, SA / EXC, CCQ
FIN CH Palabras Keep On Movin´
(Barley Wine Of Charway - Tweedledum Palabras Cleo)

1. ERI1, SA, PN1, BIS I-VETERAANI, BIS /
EXC,  CCQ, BEST BITCH-1, BIS I-VETERAN, BIS

FIN & S CH & FIN FT CH Strongline´s Piggywiggy
(Tawastway´s Fooling Around - Strongline´s Jolly Known)

2. ERI, SA / EXC, CCQ
Vremea Mechty Afrodita
(Pop-Star Of Tintagel Winds - Chulpan)

3. ERI / EXC
FI TR CH Loresho Real Romance
(Mallorn´s Arcturus e. Loresho Walnut)

4. ERI / EXC
FI TR CH Valpisa´s Daydream

(Bear´s Oscar - Valpisa´s Madonna)

 

Follies Imperial Eagle
Strongline's Piggywiggy
Kasvattajaluokka / Breeders Class Jälkeläisluokka / Progeny Class

1. KP, BIS-KASVATTAJA / HP BIS-BREEDER
Loresho

2. KP / HP
Strongline's