Oulu 30.8.2020

Labrador Specialty Show /
Erikoisnäyttely
 30.8.2020 Oulu

 


Tuomarit / Judges:

Riitta Liisa Lehtonen 
(pennut, urokset, veteraanit / puppies, dogs, veterans)

Katja Korhonen 
(nartut / bitches)

Kuvat / Photos: Johanna Alasuutari


 

Tuomarikommentit / Judges' comments

Luokkavoittajien arvostelut ja tulokset

PDF-tiedostoER tulokset Oulu SU.pdf (468 kB)

BIS-1: Mallorn's Knock Knock Who's There (right) & BIS-2: Alexsinas On The Road (left)

BOB-puppy: Strongline's As Good As It Gets (left) & BOS-puppy: Follies Playtime (right)

BOB-veteran: Mocnys Islander (right) & BOS-veteran: Mocnys Inredibly Zany (left)

BIS-1 Junior: Strongline's Xciting News (left) & BIS-2 Junior: Follies Night Light (right)

BIS-Breeder: 
Kennel Strongline's

Tulokset / Results

 
DOGS, BEST DOGS -CLASSBITCHES, BEST BITCH -CLASS

1. BIS I, SERT / CAC
Mallorn's Knock Knock Who's There

(Time Square Opportunity Knocks & Mallorn's Bell Of The Ball)

2. VARA-SERT / RES-CAC
Mocnys Moonlight Knight

(Secret Way To My Heart Of Labgold & Mallorn's Silver Moon)

3. Mirilkan Love At Once
(Adventurer's U-Reckon & Summery Sea's Bianca)

4. Jenzkun Popkuningas
(Strongline's Master Of Disaster & Mocnys Itsy-Bitsy)

1. BIS-II
Alexsinas On The Road

(Waterline's House Blend & Alexsinas Alillian)

2. Jenzkun Sadetanssi
(Mementos Mario & Mocnys Itsy-Bitsy)

3. Follies Istria
(Loch Mor Quartermaster & Follies Wish Kiss)

4. Mocnys Incredibly Zany
(Sennas RugóOf The Work Fellows & Mysis Usvainen Meri)

BIS I-PUPPY
Follies Playtime

(Play The Game Bella Mare & Follies Istria)
 

BIS II-PUPPY 
Strongline's As Good As It Gets

(Waterline's Dashing Dion & Strongline's Quickstep)

BIS I-VETERAN
Mocnys Islander
(Sennas Rugó Of The Work Fellows & Mysis Usvainen Meri)

BIS II-VETERAN 
Mocnys Incredibly Zany

(Sennas Rugó Of The Work Fellows & Mysis Usvainen Meri)

 

Puppy 1: 5-7 months Puppy 1: 5-7 months 

 

Follies Playtime
Strongline's As Good As It Gets

1. KP, ROP PEN / HP BOB-puppy
Follies Playtime

(Play The Game Bella Mare & Follies Istria)

2. KP / HP
Palabras World Premier
(Clearcreek Boom Shakalaka & Palabras Precious Pearls)

3.Alexsinas Yum-Yum
(Occhi Dolci Bolero & Mouldhill's You Got It)

4. Strongline's Are You Ready  
(Waterline's Dashing Dion & Strongline's Quickstep)

1. KP, VSP PEN / HP, BOS-puppy
Strongline's As Good As It Gets

(Waterline's Dashing Dion & Strongline's Quickstep)

2. Justiinsa Oman TiensäKulkija
(Pendolinon Badding & Justiinsa Täyskäännös)

 

Puppy 2: 7-9 months Puppy 1: 7-9 months

 

Jensen's Hot Macarena

 

1. KP / HP
Jensen's Hot Macarena
(Tawastway's Hottentot & Mouldhill's Virago)


2. KP / HP
Ilo
(Fort Knox Bella Mare & Adventurer's Friendly Persuasion)

3. Mocnys Daiquiri
(Mocnys Islander & Mocnys Havana Moon)

4. Strongline's Zircon Shine
(Occhi Dolci Bolero & Strongline's Make My Day)

 

Junior 9-18 months Junior 9-18 months 

 

Strongline's Xciting News
Follies Night Light

1. SA / CQ
Strongline's Xciting News
(Sure Shot Hyspire Impressive & Strongline's Hat Trick)

2. SA / CQ
Mallorn's Master Of Puppets
(Peter's Gang Masterpiece Bellamare & Mallorn's Cindy Crawford)

3. SA / CQ
My Brand Night To Remember
(Maroma's Captain Cove & My Brand Last Night At Cheyas)

4. SA / CQ
Firespirit's I Would Like To Be Zeus 
(Strongline's Eenie Meenie Miney Moe & Neptune's Legacy Queen Morgana)

1. SA, VARA-SERT / CQ, RES-CAC
Follies Night Light

(Valdisterza Northern Bound & Follies Hundred Kisses)

2. SA / CQ
Strongline's What A Feeling
(Avalanche Kreuzburg & Strongline's Quissy)


3. SA / CQ
Jenzkun Million Dreams
(Nipntuck Blame It On Fame & Jenzkun Lohtu)


4. SA / CQ
Tawastway's Purrfect Mix
(Legend Of Shadows The Flying Dutchman & Follies Raindrop)

 

Intermediate: 15-24 months Intermediate: 15-24 months

 

Mallorn's Knock Knock Who's There
Mocnys Secret Sidekick

1. SA, PU1, SERT, ROP / CQ, BEST DOG-1, CAC, BOB
Mallorn's Knock Knock Who's There

(Time Square Opportunity Knocks & Mallorn's Bell Of The Ball)

2. SA / CQ
Mirilkan Never Know Where The Devil Is
(Mementos Kennedy & Adventurer's Oreos To Begin With)


3. SA / CQ
Brighter's Bijou
(Strongline's Rosco & Brighter's She Is The One)


4. Mallorn's Tuxedo
(Chablais Rendez Vous & Mallorn's Next Top Model)

1. SA / CQ
Mocnys Secret Sidekick
(Mocnys Moonlight Knight & Mocnys Black Sapphire)


2. SA / CQ
Mocnys Breakdance
(Play The Game Bella Mare & Jenzkun Sadetanssi)

3. Jenzkun Sweetheart 
(Seawind Polish Poker & Mocnys Itsy-Bitsy)


4. Mirilkan Niflheims Is Dronning
(Mementos Kennedy & Adventurer's Oreos To Begin With)

 

Open: +15 months Open: +15 months 

 

Mocnys Moonlight Knight
Jenzkun Sadetanssi
Follies Istria

1. SA, PU2, VARA-SERT / CQ ,BEST DOG-2, RES-CAC
Mocnys Moonlight Knight

(Secret Way To My Heart Of Labgold & Mallorn's Silver Moon)


2. SA / CQ
Mocnys Soundless Echo
(Labry Berry Name Of Winner & Jenzkun Sadetanssi)


3. SA / CQ
Strongline's Night In Vegas
(Vegas Night Bella Mare & Strongline's Quickstep)


4. SA / CQ
Cannonpowder Light Blue
(Mysis Blue Doctor & Cannonpowder Mamma Mia)

1. SA, PN2 / CQ, BEST BITCH-2
Jenzkun Sadetanssi

(Mementos Mario & Mocnys Itsy-Bitsy)

2. SA, PN3, SERT / CQ, BEST BITCH-3, CAC
Follies Istria

(Loch Mor Quartermaster & Follies Wish Kiss)


3. SA / CQ
Alexsinas Spice Up Your Life
(Bloomwood Royal Major Globtrotter & Mocnys Keep It Alexsinas)


4. SA / CQ
Mallorn's Set Fire To The Rain
(Hyspire Mainland Something Special & Mallorn's Divine)

 

Working Working 

 

Jenzkun Popkuningas
Strongline's Quissy

1. SA, PU4 / CQ, BEST DOG-4
Jenzkun Popkuningas

(Strongline's Master Of Disaster & Mocnys Itsy-Bitsy)

2. SA / CQ
Queijeiro Kloster Mex.Fci.
(Queijeiro Mistery Jackpot Mex.Fci. & Queijeiro Dany Mex.Fci.)


3. SA / CQ
Upwards Discodancer
(Follies Don Basilio & Upwards You Raise Me Up)


4. SA / CQ
Heathway Cappuccino
(Nipntuck Happenstance & Brighter's Mascarpone)

1. SA / CQ

Strongline's Quissy
(Flying Firecracker V.D. Weeward E. Strongline's Missy)


2. SA / CQ
Tawastway's Miaumix
(Bloomwood Royal Major Globtrotter & Follies Raindrop)

 

3. SA / CQ
Mouldhill's You Got It
(Strongline's Mr Bean & Mouldhill's Next Kiss)


4. Justiinsa Täyskäännös
(Mallorn's Rocket Science & Auroraboreale)

ChampionChampion 

 

Mirilkan Love At Once
Alexsinas On The Road

1. SA, PU3 / CQ, BEST DOG-3
Mirilkan Love At Once

(Adventurer's U-Reckon & Summery Sea's Bianca)


2. SA / CQ
Nipntuck Get In Line
(Figero Dafoz Herbu Zadora & Nipntuck Covergirl Of Chicago)


3. SA / CQ
Tawastway's Hottentot
(Tabatha's Caffu Queijeiro & Tawastway's Think Thrice)


4. SA / CQ
Royal Brown Juampi Mama Te Ama
(Dickendall Buckstone Three Dog Night & Royal Brown From Russia With Love)

1. SA, PN1, VSP / CQ, BEST BITCH-1, BOS
Alexsinas On The Road

(Waterline's House Blend & Alexsinas Alillian)

2. SA / CQ
Strongline's Princess Leia
(Shalimar's The Animator & Strongline's Make My Day)


3. SA/ CQ
Palabras Precious Pearls
(Mambrinos Esquire & Simandem Secret Shimmer)


4. SA / CQ
Kavamel Set Fire To The Rain
(Mallorn's Silver Surfer & Follies Rain Or Shine)

 

Veteran: + 8 years oldVeteran: +8 years old 

 

Mocnys Islander
Mocnys Incredibly Zany

1. SA, ROP VET / CQ, BOB VETERAN 
Mocnys Islander

(Sennas RugóOf The Work Fellows & Mysis Usvainen Meri)


2. SA / CQ
Mallorn's Libra
(Mallorn's Aint Mizbehavin & Mallorn's Illusive)

1. SA, PN4 / CQ, BOS VETERAN
Mocnys Incredibly Zany

(Sennas RugóOf The Work Fellows & Mysis Usvainen Meri)


2. SA / CQ
Follies Judy
(Devonshires Stash & Follies Big Bertha)


3. SA / CQ
Tealway Park Avenue
(Devonshires London Edition & Tealway Imagination)


4. Lilymoon Francee
(Mallorn's Aint Mizbehavin & Mysis Island Mist)

 

Kasvattajaluokka / Breeders Class 

1. KP / HP

Kennel Strongline's