Aikuiset välitettävät koirat

Välitykseen voidaan ottaa myös yksittäisiä vanhempia koiria. Välitettävän koiran tulee olla yli 6 kk ikäinen, puhdasrotuinen ja Suomeen rekisteröity labradorinnoutaja. 

Mikäli sinulla on aikuinen koira minkä haluat välittää eteenpäin, täytä alla oheisen linkin lomake. Ilmoitus on voimassa 2 kk.
Aikuinen välitettävä -lomake

Päivitetty/Updated 04.07.2025

Koiran tiedot

Yhteystiedot

n. 3,5 v ruskea uros. Kyynärät 0/0, Lonkat B/B. Terveet silmät. Kiltti, erittäin iloinen. Rakastaa vettä sekä leluja. Ei kerrostaloon. Tulee kaikkien kanssa toimeen. Asuu kasvattajalla maalla.

Marjana Arharova
Lohja

puh. 044 341 0261 

e-mail. piuamato(at)hotmail.com

Päivitetty/updated 17.06.2025

1,5v musta uros. Omistajan ajanpuutteen vuoksi. Lonkat AA, kyyn. 00, silmät terveet. MyDogDNA -geenitestit tehty. Sosiaalinen reipas luonne. Ei ole tottunut lapsiin.

Jaana Railamaa
 21270 Nousiainen

puh. 0400321458

e-mail: jaana.railamaa@varha.fi

Päivitetty/updated 02.07.2025

4v keltainen narttu. On ollut kasvattajalla syntymästään lähtien. Tehnyt yhden pentueen, jossa jouduttiin turvautumaan sektioon. Harkinnan jälkeen päätettiin, ettei rasiteta enää astutuksella . Ei siis myydä jalostuskoiraksi. On elänyt kotioloissa. Lonkat B/B, kyynärät 0/0, silmät ok. Tähän asti ei ole ilmennyt sairauksia tai allergioita. Meillä useampi labbis ja hän on vähiten "hönöttäjä".

Kirsi Peltoniemi
 37830 Akaa

puh. 0408393613

e-mail: kirsi.peltsunshelties(at)gmail.com

Päivitetty/updated 02.07.2025