Tuulos 23.4.2022

Labrador Specialty Show /
Erikoisnäyttely 23.4.2022 Tuulos


Tuomarit / Judges:

Lesley Dantinnes, Kennel Zanys, ISO-BRITANNIA
Urokset (ei pennut ja veteraanit),
Paras uros, ROP-Junior, ROP-jälkeläisluokka

Lucy Kent, Kennel Trewinnard, ISO-BRITANNIA
Nartut (ei pennut ja veteraanit),
Paras narttu, ROP-kasvattaja, ROP

Heli Siikonen, Kennel Metsävirnan, SUOMI
Pennut, veteraanit, Nuoret nartut, Rop-pentu
 

Kuvat / Photos: Samuli Miettinen
(Osa kuvista muiden ottamia)

- - - -


Tuomarikommentit / Judges' comments

BIS-I: Follies Don Basilio (left) &  BIS-II: Tawastway's Miaumix (right)

BIS-PUPPY I: Aprilmist Head Over Heels (left) & BIS-PUPPY II: Rajakulman Bonnie Hops (right)

BIS-VETERAN I: Alexsinas Up-To-Date (left) & BIS-VETERAN II: Birchbrook's My Rose (right)

BIS-JUNIOR I: Alexsinas Johny Bravo (left) & BIS-JUNIOR II: Mallorn's Chocolatessa (right)

BIS-BREEDER: Kennel Strongline's

Tulokset / Results

 
DOGS, BEST DOGS -CLASSBITCHES, BEST BITCH -CLASS

1. BIS I 
Follies Don Basilio

(Naiken Zephyr & Follies Quesada)


2. Valdisterza Northern Bound
(Devonshires London Edition & Nursyland Esspresso Bambola At Val Di Sterza)


3. SERT/CAC
Alexsinas Johny Bravo

(Alexsinas Up-And-Coming & Alexsinas Daisy D)


4.Mallorn's Knock Knock Who's There
(Time Square Opportunity Knocks & Mallorn's Bell Of The Ball)

1. BIS II
Tawastway's Miaumix

(Bloomwood Royal Major Globtrotter & Follies Raindrop)


2. SERT/CAC
Strongline's Take It Easy

(Dickendall Buckstone Three Dog Night & Strongline's Easy As Pie)


3.Alexsinas On The Road
(Waterline's House Blend & Alexsinas Alillian)

 

4. VARA-SERT/RES-CAC
Mallorn's Chocolatessa
(Follies Don Basilio & Mallorn's Gansta Queen)

BIS I PUPPY
Aprilmist Head Over Heels
(Chenard Walcker For Sarracenia Von Osten & Aprilmist Rambling Rose)
 

BIS II PUPPY
Rajakulman Bonnie Hops 

(Strongline's Xciting News & Strongline's Okey Dokey)
 

BIS I JUNIOR
Alexsinas Johny Bravo
(Alexsinas Up-And-Coming & Alexsinas Daisy D)
BIS II JUNIOR
Mallorn's Chocolatessa
(Follies Don Basilio & Mallorn's Gansta Queen)

BIS I VETERAN
Aprilmist Up-To-Date

(Follies Mon Oncle & Sidewild Party Passion)
 

BIS II VETERAN
Birchbrook's My Rose 

(Flying Firecracker V.D. Weeward & Brichbrook's I'm So Happy)
 

 

Puppy 1: 5-7 months (X entries) Puppy 1: 5-7 months (X entries)

 

1. KP, ROP PEN / HP, BOB- PUPPY
Aprilmist Head Over Heels

(Chenard Walcker For Sarracenia Von Osten & Aprilmist Rambling Rose)

2. KP / HP
Mallorn's Black Moon Rising
(Nipntuck Blame It On Fame & Mallorn's Tiffany)

3. Magic Melliers Jackpot At Luxor
(Waterline's Luxor & Soldalens Lady Marmalade)

1. KP / HP
Strongline's Pretty In Pink
(Mementos Mario & Strongline's Hat Trick)

2. KP / HP
Magic Melliers Lady Fortuna
(Waterline's Luxor & Soldalens Lady Marmalade)

3. KP / HP
Aprilmist Honeybunch Rose
(Chenard Walcker For Sarracenia Von Osten & Aprilmist Rambling Rose)

4.  KP / HP
Mallorn's Black Friday
(Nipntuck Blame It On Fame & Mallorn's Tiffany)

 

Puppy 2: 7-9 months (X entries) Puppy 1: 7-9 months (X entries)

 

1. KP / HP
Follies Romeo
(Mallorn's Knock Knock Who's There & Tawastway's Hello Kitty)

2. KP / HP
Black Bet's My Dream And I Love It
(Waterline's So What & Black Bet's Call It Creme Vanilla)

3. KP / HP
Rajakulman Bamse
(Strongline's Xciting News & Strongline's Okey Dokey)

4. KP / HP
Rajakulman Baloo
(Strongline's Xciting News & Strongline's Okey Dokey)


 

1. KP, VSP PEN / HP, BOS-PUPPY
Rajakulman Bonnie Hops

(Strongline's Xciting News & Strongline's Okey Dokey)

2. Jerriman Fist Full Of Dynamite
(Strongline's Old Macdonald & Jerriman Be My Batgirl)

3. Sorolla's Glowing Star
(Mallorn's Tabasco & Sorolla's Common Cause And Concern)

4. Black Bet's Dream Of Creme Vanilla
(Waterline's So What & Black Bet's Call It Creme Vanilla)

 

Junior 9-18 months (X entries) Junior 9-18 months (X entries)

 

1. SA, JUN ROP, PU3, SERT / CQ, JUN BOB, BEST DOG-3, CAC
Alexsinas Johnny Bravo

(Alexsinas Up-And-Coming & Alexsinas Daisy D)

2. SA, JUN SERT / CQ, JUN CAC
Mallorn's Darkest Secret

(Mallorn's Tabasco & Tjotte's Prada's Secret)

3. SA / CQ
Strongline's High-Five
(Strongline's Xciting News & Strongline's Princess Leia)

4. SA / CQ
Tawastway's Thumper The Rabbit
(Boradors Benjamin At Bella Mare & Tawastway's Purrfect Mix)


 

1. SA, JUN SERT,  JUN VSP, PN4, VARA-SERT / CQ, JUN CAC, JUN BOS, BEST BITCH-4, RES-CAC
Mallorn's Chocolatessa

(Follies Don Basilio & Mallorn's Gansta Queen)

2. SA / CQ
Strongline's Easy Living
(Strongline's Old Macdonald & Strongline's Perfect party)

3. SA / CQ
Labsinth Red Velvet
(Mallorn's Master Of Puppets & Glory Morning Merry Go All Around the World)

4. Strongline's Hullabaloo
(Strongline's Xciting News & Strongline's Princess Leia)

 

Alexsinas Johnny Bravo
Mallorn's Chocolatessa
Mallorn's Darkest Secret
Intermediate: 15-24 months (X entries) Intermediate: 15-24 months (X entries)

 

1. SA / CQ
Aprilmist Bourbon Street
(Clearcreek Boom Shakalaka & Aprilmist Iced Dream)

2. Odorosas Quizas Quizas
(Strongline's Arizona & Odorosas Marie Mafleur)

3. Saskian Stand By Me
(Greenstone's Earl Grey At Salt Creek & Saskian Bling Bling)

4. Soldalens Never Been Better
(Mallorn's Keep Gettin' Better & Soldalens Harmony)

1. SA / CQ
October's Zeta Jones
(Occhi Dolci Bolero & October's Nauru)

2. SA / CQ
Follies Quite Funny
(Follies Italiano & Follies Goldie)

3. SA / CQ
Strongline's Doris Day
(Strongline's In Beetween & Strongline's Okey Dokey)

4. SA / CQ
Adventurer's Vow Factory
(Casino Royale Bella Mare & Adventurer's Quite A Catch)

 

Open: +15 months (X entries) Open: +15 months (X entries)

 

1. SA, PU2 / CQ, BEST DOG-2
Valdisterza Northern Bound

(Devonshires London Edition & Nursyland Esspresso Bambola At Val Di Sterza)

2. SA, PU4 / CQ, BEST DOG-4
Mallorn's Knock Knock Who's There

(Time Square Opportunity Knocks & Mallorn's Bell Of The Ball)

3. SA / CQ
Aarremeren Alfred Pikku Sähikäinen
(Loresho Firecracker & Soldalens Champagne Wishes)

4. SA / CQ
Aprilmist Whistle Me Back
(Maroma's Captain Cove & Aprilmist Honeytrap)

1. SA, PN2, SERT / CQ, BEST BITCH-2, CAC
Strongline's Take It Easy

(Dickendall Buckstone Three Dog Night & Strongline's Easy As Pie)

2. SA / CQ
Clairstone Moon Jam
(Mallorn's Big Brother & Clairstone Cannella)

3. Mergus Jacaranda Tree
(Clearcreek Bonaventure Windsock & Mergus Happily Ever After)

4. Alexsinas Daisy D
(Mouldhill's Too Hot To Handle & Alexsinas It's A Nice One)

 

Valdisterza Norhern Bound
Strongline's Take It Easy
Mallorn's Knock Knock Who's There
Working (X entries) Working (X entries)

 

1. SA, VARA-SERT / CQ, RES-CAC
Follies Italiano

(Loch Mor Quartermaster & Follies Wish Kiss)

2. SA / CQ
My Brand Night To Remember
(Maroma's Captain Cove & My Brand Last Night At Cheyas)

3. SA / CQ
Strongline's Xciting News
(Sure Shot Hyspire Impressive & Strongline's Hat Trick)

4. SA / CQ
Do Day's Sargon
(October's Nanook Of The North & Do Day's Olivia)

1. SA / CQ
Tyynenmaan Hattutemppu
(Follies Italiano & Howi-Tazzun Be My Rose)

2. SA / CQ
Black Bet's Call It Creme Vanilla
(Mambrinos Esquire & Rantakankaan Petronella)

3. Ricy's Fall In Love
(Nipntuck Blame It On Flame & Mallorn's Miu Miu)

4. October's Yosemite
(October's Nanook Of The North & Maisa)

 

Champion (X entries) Champion (X entries)

 

1. SA, PU1, ROP / CQ, BEST DOG-1, BOB
Follies Don Basilio

(Naiken Zephyr & Follies Quesada)

2. SA / CQ
Tawastway's Hottentot
(Tabatha's Caffu Queijeiro & Tawastway's Think Thrice)

3. Megahit Viking
(Bravo Messi & Rusmairas Lovely)

4. Strongline's Viceguy
(Bournhall's On The Waterfront & Strongline's Jubilee)

1. SA, PN1, VSP / CQ, BEST BITCH-1, BOS
Tawastway's Miaumix

(Bloomwood Royal Major Globtrotter & Follies Raindrop)

2. SA, PN3 / CQ, BEST BITCH-3
Alexsinas On The Road

(Waterline's House Blend & Alexsinas Alillian)

3. Follies Finntastique
(Carpenny Made A million & Follies Madison)

4. Kavamel Set Fire To The Rain
(Mallorn's Silver Surfer & Follies Rain Or Shine)

 

Follies Don Basilio
Tawastway's Miaumix
Alexsinas On The Road
Veteran: + 8 years old (X entries) Veteran: +8 years old (X entries)

 

1. SA, VET-SERT, ROP VET / CQ, VET-CAC, VET BOB
Aprilmist Up-To-Date

(Follies Mon Oncle & Sidewild Party Passion)

2. SA / CQ
Mouldhill's Kind Of Kiss
(Zindnfel Brigham & Strongline's Kiss Kiss)

3. SA / CQ
Strongline's Money For Nothing
(Flying Firecracker V.D. Weeward & Strongline's Xantamaria)

1. SA, VET-SERT, VET VSP / CQ, VET-CAC, VET BOS
Birchbrook's My Rose

(Flying Firecracker V.D. Weeward & Brichbrook's I'm So Happy)

2. SA / CQ
Mouldhill's Quick Trick
(Follies Nicodemus & Mouldhill's Inky Dinky)

3. SA / CQ
Birchbrook's I'm So Happy
(Sidewild Northern Frost & Saskian X-Tra Joy)

4. Minaros Hulda
(Naiken Xavier & Saskian Ariel)

 

 

Kasvattajaluokka / Breeders Class 

1. KP / HP
Kennel Strongline's

2. KP / HP
Kennel October's

3. KP / HP
Kennel Aprilmist