Laukaa 2019

Labrador Specialty Show /
Erikoisnäyttely 9.6.2019 Laukaa


Tuomarit / Judges:

Sally Bell, USA  (urokset / dogs, pennut / puppies)
Pauline Mortier, USA (nartut / bitches)

Kuvat / Photos: Johanna Alasuutari

 

- - - -


Tuomarikommentit / Judges' comments

Luokkavoittajien arvostelut ja tulokset

BOB: Mocnys Islander (right) & BOS: My Brand Last Night At Cheyas (left)

BOB-puppy: Sorolla's Biting Cold (right) & BOS-puppy: Mallorn's Tresor (left)

BOB-veteran: Stenveyz Mango-Mango (right) & BOS-veteran: Do Day's Adelaide  (left)

BIS-Breeder: kennel Strongline's
 

BIS-Progeny: Rantakankaan Petronella
 

Tulokset / Results

 
DOGS, BEST DOGS -CLASSBITCHES, BEST BITCH -CLASS

1. BIS I
Mocnys Islander

(Sennas Rugó Of The Work Fellows -
Mysis Usvainen Meri)

2. SERT / CC
Royal Brown Juampi Mama Te Ama

(Dickendalla Buckstone Three Dog Night -
Royal Brown From Russia)

3. Strongline's Rosco 
(Sunnydaze Running Across The Miles -
Strongline's Its A Kiss)

4. Mallorn's Keeps Gettin' Better 
(A Sense Of Pleasure's I'm A Joker - Mallorn's Ring
Any Bells)

VARA-SERT/RES-CC 
Mocnys Soundless Echo
 
(Labry Berry Name Of Winner - Jenzkun Sadetanssi)
 

1. SERT/CC BIS II
My Brand Last Night At Cheays 

(Vegas Night Bella Mare - My Brand Kiss From A Rose)

2.VARA-SERT/RES-CC
Glory Morning Merry Go All Around The World
 
(Mallorn's Keeps Gettin' Better - Mallorn’s La Perla) 

3. Mallorn's Big Little Lies 
(Zinfndel Lengley's Big Papi - Mallorn's Next Top Model)

4. Do Day's Adelaide
(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)

BIS I-PUPPY
Sorolla's Bold Ice King 

(Waterline's Dashing Dion – Mouldhill's Silent Kiss) 

BIS II-PUPPY 
Mallorn's Tresor
 
(Chablais Rendez Vous - Mallorn's Next Top Model) 

 BIS I-VETERAN
Stenveyz Mango-Mango 

(Thanks A Lot De La Legende De La Loutre - Follies Moulin Rouge

BIS II-VETERAN 
Do Day's Adelaide

(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)

 

Puppy 1: 5-7 months Puppy 1: 5-7 months 

 

Puppy 2: 7-9 months Puppy 1: 7-9 months

 

1. KP/HP                                                             Pramentos Earth Star Diamond (Waterline's Dashing Dion - Bellissima
Ragazza Z Grodu Hrabiego Malmesbury)

2. 
Powerful Pentti Vom Soppestig (Greenstone's Journey To My Heart - Black
Pearls Of Mainhatten Zulu Lulu) 

1. KP BIS II-PENTU/ HP BIS II-PUPPY         Mallorn's Tresor                                               (Chablais Rendez Vous - Mallorn's Next Top Model)

2. KP/HP                                                           
Mallorn's Truth                                               
(Chablais Rendez Vous - Mallorn's Next Top Model)

3. 
Scentaction's Favourite Dazzling                  
(Flaming Volcano Z Grodu Hrabiego Malmesbury - Mysis Favourite Toffee)

4. 
Saltland's Sunny Sunday To Musikantin        
(Cool In The Pool Z Grodu Hrabiego
Malmesbury - Pride And Prejudice Z Grodu Hrabiego Malmesbury)

 

Junior 9-18 months Junior 9-18 months 

 

1. SA PU-2 SERT/CQ BEST DOG-2                  Royal Brown Juampi Mama Te Ama                (Dickendall Buckstone Three Dog Night - Royal Brown From Russia With Love)

2. SA/CQ                                                            Strongline's Night In Vegas                               (Vegas Night Bella Mare - Strongline's Quickstep)

3. SA/CQ                                                            Follies Filius                                                       (Sarracenia Rigoletto - Follies Finntastique)

4. SA/CQ                                                            Gajlanaville Karma                                             (Gajlanaville Hooligan - Sudeo Beatrix)

1. SA/CQ                                                            Ricy's Call Me Star                                              (Strongline's Money For Nothing - Mallorn's Miu Miu)

2. SA/CQ                                                            Royal Brown Joy Is The Best Makeup                (Dickendall Buckstone Three Dog Night - Royal Brown From Russia With Love)

3. SA/CQ                                                            Strongline's Okey Dokey                                    (Bloomwood Royal Major Globtrotter - Strongline's Make My Day)

4. SA/CQ                                                            Gajlanaville Kiara                                               (Gajlanaville Hooligan - Sudeo Beatrix)

 

Intermediate: 15-24 months Intermediate: 15-24 months

 

1. SA/CQ                                                            Pashkira's Mastermind                                       (Dolbia Casanova - Pashkira's Jojo Apporter)

2. SA/CQ                                                            Mocnys Moonlight Knight                                   (Secret Way To My Heart Of Labgold - Mallorn's Silver Moon)

3.
Mocnys Smoky Quartz                                  
(Labry Berry Name Of Winner - Jenzkun Sadetanssi)

4. 
Cheektail's Magic Man                                  
(Mocnys Pep Talk - Cheektail's Angel Eyes)

1. SA PN-2 vara-SERT / CQ RES-CC               Glory Morning Merry Go All Around The         World                                                             
(Mallorn's Keeps Gettin' Better - Mallorn's La Perla)

2. SA/CQ                                                            Tawastway's Miaumix                                        (Bloomwood Royal Major Globtrotter - Follies
Raindrop)

3. SA/CQ                                                            Mocnys Black Sapphire                                     
(Mallorn's Keeps Gettin' Better - Mysis Usvainen Meri)

4. 
Cheektail's Secret Potion                            
(Mocnys Pep Talk - Cheektail's Angel Eyes)

 

Open: +15 months Open: +15 months 

 

1. SA PU-4 / CQ BEST DOG-4
Mallorn's Keeps Gettin' Better
(A Sense Of Pleasure's I'm A Joker -
Mallorn's Ring Any Bells)

2. SA VARA-SERT / CQ RES- CC          
Mocnys Soundless Echo                        

(Labry Berry Name Of Winner - Jenzkun Sadetanssi)

3. SA/CQ
Strongline's In Between                                 (Mouldhill's Kind Of Kiss - Strongline's Missy)

4. SA/CQ
Waterline's Candy Crush
(Devonshires Huckleberry Finn - Waterline's
Pumpkin Pie)

1. SA PN-1 SERT VSP /
CQ BEST BITCH-1 CC BIS2

My Brand Last Night At Cheyas                       (Vegas Night Bella Mare - My Brand Kiss
From A Rose)

2. SA PN-3/CQ BEST BITCH-3                        Mallorn's Big Little Lies                                   (Zinfndel Lengley's Big Papi - Mallorn's Next
Top Model)

3. SA/CQ                                                            Cheektail's Angel Eyes                                      (Mallorn's Keeps Gettin' Better - Mallorn's
Set Fire To The Rain)

4. SA/CQ
Strongline's Quickstep                                       (Flying Firecracker V.D. Weeward - Strongline's
Missy)

 

Mallorn's Keeps Gettin' Better
My Brand Last Night At Cheyas
Mocnys Soundless Echo
Mallorn's Big Little Lies
Working Working 

 

1. SA PU3 / CQ BEST DOG-3
Strongline's Rosco

(Sunndaze Running Across The Miles - Strongline's Its A Kiss)

2. SA/CQ
Wildsunny Enrique
(Queijeiro Dolce Gabbana - Wildsunny Boobarella)

3. SA/CQ
Strongline's Zo Called
(Rainriver His Magesty - Strongline's Jubilee)

4. SA/CQ
Labry Berry Bear Baloo
(Ave Amigo Chioccalato - Real Person Signature)

1. Mallorn's Miu Miu
(Queijeiro Dolce Gabbana - Mallorn's Madame Tussauds)

2. Bellissima Ragazza Z Grodu Hrabiego Malmesbury
(Waterline's Think Twice - Midsummer's Night Dream Malmesbury Optimus Canis)

3. Strongline's Quissy
(Flying Firecracker V.D. Weeward - Strongline's Missy)

4. Rantakankaan Taika Pirita
(Queijeiro Dolce Gabbana - Rantakankaan Lumi Pyry)

  

 

ChampionChampion 

 

1. SA PU1 ROP/CQ BEST DOG-1
Mocnys Islander
(Sennas Rugó Of The Work Fellows - Mysis Usvainen Meri)

2. SA/CQ
Jenzkun Popkuningas
(Strongline's Master Of Disaster - Mocnys Itsy-Bitsy)

3. SA/CQ
Nipntuck Blame It On Fame
(Epoch's Moccasin Joe - Nipntuck Spent It On Fame)

4. SA/CQ
West Sib Story Mohito
(Konsul Lab Bona Fide - West Sib Story Alabama)

1. SA/CQ
Follies Finntastique
(Carpenny Made A Million - Follies Madison)

2. SA/CQ
Karol Rut Alberica
(Tweedledum Good Vibrations - Evlampia Best)

3. SA/CQ
Tealway Park Avenue
(Devonshires London Edition - Tealway Imagination)

4. SA/CQ
Strongline's Vintage
(Bournhall's On The Waterfront - Strongline's Jubilee)

  

 

Veteran: + 8 years oldVeteran: +8 years old 

 

1. SA ROP-veteraani/ CQ BOB-Veteran
Stenveyz Mango-Mango

(Thanks A Lot De La Legende De La Loutre - Follies Moulin Rouge)

2. SA/CQ
Mouldhill's Joking Around
(Strongline's Mr Bean - Mouldhill's Dark Kiss)

3. SA/CQ
Adventurer's No Man's An Island
(Adventurer's Second To None - Hyspire Jessica At Adventures)

4. SA/CQ
Strongline's Kept Secret
(Strongline's District - Strongline's Cookie)

1. SA PN4 VSP-veteraani/CQ BEST BITCH-4 BOS-Veteran 
Do Day's Adelaide
(Follies Mon Oncle - Sweetmix Doris Day)

2. Sweetmix Flashdance
(Tawastway's Howdy - Sweetmix Doris Day)

3. Strongline's Mary-Rose
(Adventurer's Taittinger - Strongline's Vega)

4. Tealway Imagination
(Thanks A Lot De La Legende De La Loutre -Tealway Dollies)

 

Kasvattajaluokka / Breeders ClassJälkeläisluokka / Progeny Class

1. KP/HP 
Kennel Strongline's 
 

1. KP/HP 
Rantakankaan Petronella